نکات مهم در خرید خانه

برای خرید مسکن باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید مسکن یکی از حساس‌ترین و تاثیرگذارترین کارهای زندگی هر فرد است. به طوری که انجام یک خرید اشتباه می‌تواند تا سالها باعث ایجاد دردسرهای جبران ناپذیر شود. از طرف دیگر، خرید خانه به صورت اصولی و با رعایت چند نکته ساده می‌تواند هم شما را به خانه دلخواهتان برساند و هم به یک سرمایه‌گذاری سودآور تبدیل شود. جالب است بدانید این روزها خرید خانه به صورت آنلاین هم امکان‌پذیر است و افراد زیادی با گذر از روش‌های سنتی خرید مسکن ، رو به روش‌های مدرنی آورده‌اند که هم زمان کمتری می‌گیرد و هم گزینه‌های بیشتری پیش روی آنها قرار می‌دهد. اگر به دنبال بستری امن برای خرید مسکن به صورت آنلاین هستید، وبسایت کمین یکی از سایت‌های مورد اعتماد برای انجام این کار است. در این مطلب قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که باید به هنگام خرید خانه در نظر گرفته شوند. در ادامه با ما همراه باشید.

اولویت‌های خود در خرید مسکن را مشخص کنید

خرید مسکن

همه ما یک خانه رویایی در ذهن داریم که دلمان می‌خواهد یک روزی موفق به خرید آن شویم. ولی بهتر است واقع‌بین باشیم و به هنگام خرید مسکن در شرایطی خاص، بیش از حد کمال‌گرا نباشیم. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد آشفتگی و انجام یک خرید متناسب، تعیین اولویت‌هایی است که در خرید خانه برای شما اهمیت دارند.

مثلا اول مشخص کنید که ترجیح می‌دهید خانه شما در کدام محله باشد و فقط در آن محله به دنبال خانه بگردید. جستجو برای خانه در تمام محله‌های یک شهر واقعا می‌تواند شما را سر در گم کند و انتخاب کردن را به کاری دشوار تبدیل کند. گام بعدی باید تعیین ویژگی‌های خانه باشد. مشخص کنید خانه دلخواه شما باید حدودا چند متر باشد، چند اتاق خواب داشته باشد، طبقه چندم باشد، امکاناتی مثل پارکینگ و انباری داشته باشد و… با ایجاد چنین فیلترهایی به هنگام خرید مسکن می‌توانید یک جستجوی هدفمند داشته باشید و از همان اول گزینه‌هایی که مناسب شما نیستند را کنار بگذارید.

شرایط فروشنده را به طور کامل بررسی کنید

وقتی پس از بررسی تمام گزینه‌های موجود، خانه‌ای پیدا کردید که باب سلیقه‌تان بود، وقت بررسی شرایط فروشنده و تطبیق آن شرایط با موقعیت خودتان می‌رسد. قبل از اقدام برای خرید مسکن ، با فروشنده صحبت کنید و درباره روش پرداخت مورد نظر وی سوال کنید. بعضی فروشنده‌ها فقط پرداخت نقدی را می‌پذیرند و به هیچ عنوان قبول نمی‌کنند منتظر دریافت وام از سوی شما بمانند.

از طرف دیگر بعضی فروشنده‌ها شرایط منعطف‌تری دارند و قبول می‌کنند ثبت سند را برای یک بازه زمانی مشخص به تعویق بیندازند و فرصت انجام کارهایی مانند دریافت وام را به شما بدهند.

چند نکته مهم در خرید مسکن

اگر تصمیم دارید برای خرید مسکن روی سند خانه مورد نظرتان وام بگیرید، قبل از هر اقدامی مطمئن شوید سند در رهن بانک دیگری نباشد و امکان دریافت وام توسط آن وجود داشته باشد.

به یاد داشته باشید که تمام پرداخت‌های خود به فروشنده را در دفاتر معامله املاک و در حضور حداقل دو شاهد ثبت کنید.

هر توافقی برای تاریخ‌های پرداخت و نحوه انجام آنها را در حضور حداقل دو شاهد به ثبت برسانید.

جمع بندی

سعی کردیم چند نکته مهم که می‌توانند در فرآیند خرید مسکن به شما کمک کنند را بررسی کنیم. فراموش نکنید برای جستجوی خرید خانه به صورت اینترنتی، به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. لطفا نظرات و تجربیات خود در زمینه نکات مربوط به خرید خانه را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت