ارز دیجیتال ریپل

ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

ریپل نام یکی از ارزهای دیجیتال یا رمزارز است که یکی از ارزان ترین ارزها در بازارهای دیجیتال است. این ارز نه تنها یک رمز ارز است بلکه یک پلتفرم نیز است. رمزارز ریپل که با علامت XPR شناخته شده است و هدف آن شکستن مرزها و محدودیت هایی است که در سیستم های بانکی وجود دارد و این محدودیت ها شامل کارت های اعتباری، بانک ها و کلیه فعالیت های بانکی و ابزارهای مالی هستند که برای انجام هرکدام از این فعالیت ها زمانی صرف می شود درنتیجه  با رمزارز ریپل می توان هم در زمان صرفه جویی و هم می توان به آسانی فعالیت های بانکی را انجام داد. این ارز دیجیتال از فناوری زنجیره بلوکی برای ذخیره اطلاعات استفاده می کند و با استفاده از این فناوری که یک سیستم کاملا متن باز است توانسته دربین موسسات و شرکت های مختلف بسیار توسعه یابد.

تاریخچه رمزارز ریپل

تاریخچه رمز ارز ریپل

در سال 2004 شخصی به نام “ایان فوجر” شرکتی را تاسیس کرد و اسم آن را ریپل پی نامید. ایده اصلی این پلتفرم از این شخص بود و هدفش از این پلتفرم این بود که تمام مردم بتوانند به سادگی فعالیت های بانکی خود را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کنند.

ریپل ارز دیجیتالی است که بازده آن بیش از 4هزار درصد است، ارزش این ارز از سال 2013 که در هرواحد 0.005 دلار بود با افزایش چشمگیریدر سال 2018 به بالاترین میزان خود به ارزش 3.8 دلار رسید و نشان دهنده آن است که این رمزارز 70% افزایش قیمت داشته است. اما بعد از آن دچار افت شدیدی شد از آن زمان تاکنون رشد بالایی نداشته و قیمت این رمزارز در حال حاضر 0.32 دلار است. در نتیجه ریپل در سال 2017 به بالترین حد خود رسید و در سال 2018 به شدت کاهش پیدا کرد.

هدف اصلی ساختن ارز ریپل انجام تراکنش هایی ست که به سادگی انجام شود، به همین منظور 3 پلتفرم که شامل: اکسل رپید، اکسل کارنت و اکسل ویا هستند را طراحی کرده اند و همین باعث شده است با وجود افزایش و کاهش ناگهانی این ارز همچنان یکی از موفق ترین پلتفرم ها برای سرمایه در گردش باشد.

معایب و مزایای ریپل

از مزایای این ارز دیجیتال می توان به مواردی مانند امنیت بالایی که دارد و قابل جعل کردن نیست اشاره کرد از دیگر مزایای آن شامل: سرعت بالای تراکنش ها، امکان وام دادن و وام گرفتن سریع، بدلیل اینکه تمام توکن ها از ابتدا استخراج شده اند امکان تورم وجود ندارد، امکان اتصال به شبکه های پرداخت که به سادگی انجام می شود و همچنین می تواند در مرحله نهایی به شکل مترجم جهانی هر ارزی عمل کند.

از معایب این ارز دیجیتال میتوان به این اشاره کرد که، بدلیل اینکه این ارز دارای ویژگی متن باز هست و بسیار هوشمند است اما زمانی که کد آن در دسترس قرار دارد همین باعث می شود که برخی سودجویان بتوانند آن را هک کنند. با اینکه این ارز مزایای بسیاری دارد اما در بیانیه ای به کاربران خود اعلام کرده بود که قسمت بزرگی از رمزارز ریپل را به کاربران خود منتقل می کند ولی تابحال فقط مقدار بسیار کمی را انتقال داده است.

نتیجه گیری:

تمامی ارزهای دیجیتال مزایا و معایب مختلفی را دارند و هر فردی می تواند با توجه به تمامی مسائلی که در هرکدام از این رمزارزها وجود دارد ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کند و تراکنش های خود را به سادگی انجام دهد.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت