ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم چیست و چه تفاوت هایی با دیگر ارزهای دیجیتال دارد؟

اتریوم نیز مانند دیگر ارزهای دیجیتال یا رمزارز است که از آن برای سرمایه گذاری می توان استفاده کرد، با این تفاوت که بعد از بیت کوین در از نظر محبوبیت و اندازه بازار در جایگاه دوم قرار دارد. اتریوم یک پلتفرم آزاد بر پایه پلتفرم بلاک چین است که هدف آن هوشمندسازی فرآیندها و ایجاد فضایی برای قراردادهای هوشمند، نرم افزارهای کاربردی غیرمتمرکز و اموری مالی غیر متمرکز است. اتریوم نیز مانند دیگر ارزهای دیجیتال موجب دسترسی آزاد به پول دیجیتال را برای تمام افراد در هر موقعیت جغرافیایی را فراهم می کند. همان گونه که گفته شد اتریوم یک پلتفرم بلاک چین است که رمزارز “اتر” بر پایه آن شکل گرفته است. اتر یک رمزارز است و برای پرداخت هزینه های تراکنس نرم افزار استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های این پلتفرم آن است که بستری برای نوشتن برنامه های کاربردی توزیع شده فراهم آورده است.

تاریخچه اتریوم

تاریخچه اتریوم

اتریوم توسط فردی بنام ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ بیان شد. او که اعتقاد داشت بیت کوین نقاط ضعفی دارد درصدد آن برآمد تا این نقاط ضعف را برطرف کند و در نتیجه در سال 2014 بوسیله چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل کرد و در ماه آگوست همان سال شروع به جذب سرمایه برای پیاده سازی ایده خود کرد.

اتریوم در سال ۲۰۱۸ به بالترین حد خود رسید اما بعد از چندین ماه تا ۱۵/۸۳ دلار کاهش چشمگیری داشت. از ۲۱سپتامبر ۲۰۲۰ در یک کانال صعودی قرار گرفت و اکنون در سیر صودی خود قرار گرفته است. در حال حاضر محدوده ۲۰۰۰-۲۰۸۰ دلار را دارد که اگر این محدوده را از دست بدهد تا ۱۸۳۵ دلار نیز کاهش می یابد اما در میان مدت تا ۳۵۰۰ دلار را هدف خود قرار داده است که البته می تواند تا ۵۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

تفاوت اتریوم و بیت کوین در چیست؟

بیت کوین در جایگاه اول محبوبیت در بین ارزهای دیجیتال و اتریوم در جایگاه دوم قرار دارد که هردوی آن ها بر پایه پلتفرم بلاکچین هستند. بیت کوین اولین رمزارز دنیا در سال 2008 شروع به کار کرد و اتریوم 6 سال بعد از آن در سال 2015به دنیای ارز دیجیتال معرفی شد. بلاک چین بیت کوین به مظور پیگیری مالکیت ارز دیجیتال استفاده می شود اما بلاک چین اتریوم به منظور اجرای کدهای برنامه نویسی غیرمتمرکز مورد استفاده قرار می گیرد.

این دو ارز دیجیتال تفاوت های فراوانی را دارند، اما از مهم ترین تفاوت های آن ها می توان به اهداف و قابلیت هایشان اشاره کرد. از دیگر تفاوت هایی که می توان به آن اشاره کرد این است که، بیت کوین 21 میلیون واحد از آن موجود و قابل استخراج است اما در نقطه مقابل آن اتریوم در این زمینه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و در تراکنش های خود سرعت بسیار بالایی نسبت به بیت کوین دارد. هدف اصلی اتریوم تسهیل و کسب درآمد از قرارداد هوشمند و برنامه غیر متمرکز است.

نتیجه گیری:

با توجه به اینکه در دنیای امروز کسب و کارها در حال پیشرفت هستند و کمپانی های بزرگ برای سهولت در معاملات خود از بسترهایی مانند اتریوم استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت