خرید و فروش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست؟

امروزه همه درباره ارز دیجیتال و استخراج بیت کوین صحبت می‌کنند. مطمئنا شما نیز این اصطلاحات را شنیده‌اید. ارزهای دیجیتال نوعی پول هستند که حالت فیزیکی ندارد. فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس قرار دارند. همچنین به آن پول دیجیتال، پول الکترونیکی، ارز الکترونیکی یا ارز رمزگذاری شده نیز گفته می‌شود.

تفاوت  پول فیزیکی با ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست

ارزهای دیجیتال نامحسوس و غیرقابل لمس هستند. تنها با استفاده از رایانه‌ها یا کیف پول‌های الکترونیکی متصل به اینترنت یا شبکه‌های تعیین‌شده می‌توان آن‌ها را مالک شده و یا معامله کرد. در مقابل، ارزهای فیزیکی مانند اسکناس و سکه‌های ضرب شده ملموس هستند. معاملات ارزهای فیزیکی فقط توسط دارندگان آن‌ها که مالکیت فیزیکی دارند امکان پذیر است.

ارز دیجیتال و ارز رمزگذاری شده

ارز رمزگذای شده (Cryptocurrency) شکل برجسته‌ای از پول دیجیتال است. هدف سازندگان ارزهای رمزگذاری شده کاهش تقلب و جلوگیری از جعل و کلاه‌برداری به وسیله آن‌ها بوده است. این نوع از ارز دیجیتال بسیار امن بوده و در شبکه‌ای به نام بلاکچین قرار دارد. در بلاک چین از رمزنگاری (Cryptography) برای ایمن‌سازی، تأیید معاملات، مدیریت و کنترل ایجاد واحدهای جدید این ارزها استفاده می‌شود. بیت کوین و اتریوم معتبرترین و محبوب ترین ارزهای رمزپایه در سراسر جهان هستند.

مزیت‌های ارز دیجیتال چیست؟

این ارزها دارای مزایای زیادتری نسبت به واحد پول واقعی دارند. برخی از این مزایا به شرح زیر است:

  • امنیت آن به دلیل رمزگذار بالا است.
  • امکان جعل، تقلب و کلاه‌برداری بسیار اندک است.
  • ارز دیجیتال برخی از محدودیت‌های استفاده از پول واقعی را ندارد
  • ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات سنگین با مبالغ بالا مناسب هستند زیرا تبادل آن‌ها آسان است.
  • نسبت به واحدهای پولی واقعی، ارزهای دیجیتالی ارزش بالاتری دارند.
  • معامله کنندگان به صورت ناشناس معامله را انجام می‌دهند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتالی و به‌خصوص بیت کوین در گذشته فراز و نشیب‌های دیوانه کننده‌ای را تجربه کرده است. اگر شما برای خرید آن تا به حال منتظر خرید مانده‌اید ، اکنون می‌توانید برخی از سکه‌ها را با قیمتی کمتر از اوج جنون بیت کوین خریداری کنید. برای آشنا شدن با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

چگونه می‌توانید ارز دیجیتال را بخرید؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال رمزگذاری شده شما احتیاج به یک صرافی اینترنتی (Exchange) دارید. برای نگه‌‌داری و ذخیره امن ارزها نیاز به یک برنامه کیف پول اینترنتی (wallet app) دارید. معتبرترین صرافی اینترنتی کوین‌بیس (Coinbase) است. اگر قصد خرید و یا فروش ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم و لایت را دارید، صرافی Coinbase محبوب‌ترین و کاربرپسندترین گزینه است.

این صرافی اینترنتی همچنین در حال تلاش برای پشتیبانی از طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری دیگر است.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال

صرافی Coinbase فقط از بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک و لایت کوین پشتیبانی می‌کند، اگر فقط با این سه ارز دیجیتال سروکار دارید، می‌توانید به سادگی اپلیکیشن Coinbase را در گوشی خود نصب کنید. اما اگر خرید و و فروش ارزهای دیگر را در نظر دارید می‌توانید از گزینه‌های صرافی اینترنی دیگر مانند Gemini، Bitstamp و Bitwage استفاده کنید.

کیف پول اینترنتی

پس از خرید ارز دیجیتالی شما به یک برنامه کیف پول اینترنتی نیز نیاز خواهید داشت. Coinbase کار را آسان کرده است. این برنامه سکه‌های شما را در سرورهای خصوصی خود و در کیف پول‌های جداگانه بیت کوین، اتریوم و لایت کوین ذخیره می‌کند. بنابراین اگر از کوین بیس استفاده می‌کنید، تمام آنچه برای خرید و فروش ارز نیاز دارید، برنامه کوین بیس است. علاوه بر این کیف پول‌های اینترنتی زیادی وجود دارد که می‌توانید رمزهای خود را در آن ذخیره کنید.

تمام معاملات و تراکنش‌های این ارزها در بستر شبکه بلاک‌چین انجام می‌شود. این شبکه‌ مانند یک دفتر حساب بزرگ هست که لیست تمام معاملات و تراکنش‌ها در آن به صورت کامل و با جزئیات ثبت می‌شود.

2 دیدگاه روشن ارز دیجیتال چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت