مواد ایمپلنت

همه چیز درباره ایمپلنت دندان؛ آیا ایمپلنت برای من مناسب است؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه قوی برای دندان است که درواقع جایگزین ریشه‌های خراب دندان‌ها می‌شود و می‌تواند به دو شکل ثابت (دائمی) و متحرک روی لثه‌های شما قرار بگیرد. این روزها برای انتخاب مواد ایمپلنت دندان‌های خود، دو گزینه پیش رو دارید: تیتانیوم خالص و زیرکونیا. استفاده از تیتانیوم قدمت بیشتری دارد و با توجه به مشکلات خاصی که این ماده برای بعضی افراد ایجاد می‌کند، پس از آزمایش‌های فراوان روی مواد متعدد، زیرکونیا به عنوان گزینه دوم برای مواد ایمپلنت مورد استفاده قرار گرفت. در ادامه این مطلب قصد داریم به مزایا و معایب استفاده از ایمپلنت دندانی بپردازیم و بررسی کنیم استفاده از این روش برای چه افرادی مناسب است. با ما همراه باشید.

استفاده از ایمپلنت دندانی برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان

به عقیده بسیاری از متخصصان، این روزها بهترین جایگزین برای دندان‌های پوسیده و از دست رفته، ایمپلنت کردن دندان‌ها است. با این وجود، قبل از انجام این کار باید به کمک پزشک خود از سلامت کامل فک و لثه خود اطمینان حاصل کنید. با اینکه استفاده از این روش درمانی اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، به کار گیری آن برای بعضی افراد مناسب نیست. اگر شما هم در میان افرادی هستید که:

1.سابقه انجام شیمی درمانی و رادیوتراپی دارید و در حال استفاده از این روش‌های درمانی هستید.

2.از داروهایی استفاده می‌کنید که در آنها مشتقات بیس فسفونات وجود دارد.

3.استخوان‌های فک شما استحکام کافی ندارند.

4.به طور دائم از دخانیاتی مانند سیگار استفاده می‌کنید.

بهتر است با مشورت پزشک خود، به دنبال روشی جایگزین باشید. چرا که مواد ایمپلنت دندانی ممکن است با بعضی داروها و شرایط عمومی بعضی افراد در تداخل باشد و همین مسئله، موجب شود این روش درمانی برای شما مناسب نباشد. قبل از تصمیم‌گیری برای ایمپلنت کردن دندان‌های خود، حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت