عمل زیبایی صورت

عمل زیبایی چیست؟

جراحی زیبایی یکی از شاخه های جراحی است که، به اصلاح مشکل و یا نقص در ظاهر می‌پردازد.

عمل‌های زیبایی شامل: جراحی‌های ترمیمی، جراحی دست و یا ترمیم سوختگی‌ها نیز می‌شود.

واژه‌ی جراحی پلاستیک از یک واژه یونانی “plastikos” گرفته شده است که، معنای آن قالب یا شکل‌دهی است.

در جراحی پلاستیک با حفظ عروق٬ بافت مشابه را جایگزین می‌کنند و در با توجه به مناطق کالبدی تمرکزشان بر این است که، بهبود زخم را با حداقل رساندن بافت آسیب دیده انجام دهند. تاریخچه عمل زیبایی به ۲۰۰۰سال پیش از میلاد در هندوستان برمی‌گردد. اولین جراح پلاستیک آمریکایی این عمل را در سال ۱۸۲۷ انجام داده‌ است.

انواع عمل‌های زیبایی:

انواع عمل زیبایی

عمل‌های زیبایی صورت شامل ۶ عمل جراحی است که شامل:

جراحی بینی، جراحی پلک، لیزر پوست، کاشت مو، لیفت گردن و لیفت صورت است. انسان‌ها از دیرباز به دنبال این عمل جراحی بوده‌اند تا شادابی ازبین رفته دوران جوانی خود را برگردانند. این عمل زیبایی را زمانی فقط افراد ثروتمند می‌توانستند انجام دهند اما امروزه بسیاری از افراد این عمل را انجام می‌دهند.

دلایلی که باعث می‌شود فرد عمل زیبایی را انجام دهد شامل: افزایش سن، کاهش فعالیت‌ کلاژن‌سازی در پوست، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی و … است. بسیاری از افراد با اینکه مشکلی ندارند به دلایل کاملا شخصی به سراغ این عمل زیبایی می‌روند.

۱) جراحی زیبایی بینی

یکی از جراحی‌های زیبایی که بیشترین متقاضی را دارد، عمل زیبایی بینی است. بعضی افراد در تنفس خود مشکل دارند و با استفاده از این عمل مشکل پزشکی خود را حل می‌کنند.

بعضی افراد نیز برای زیبایی صورت خود، این عمل زیبایی را انجام می‌دهند که جراح مطابق با چهره و صورت فرد عمل می‌نماید. این عمل زیبایی محدودیت سنی دارد و باید بعد از اتمام سن بلوغ، که در دختران بعد از ۱۶ سالگی و پسران بعد از ۱۸ سالگی می‌توانند انجام دهند. این عمل زیبایی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. دوران نقاهت آن یک الی سه هفته است و فرم نهایی بینی بعد از یک سال مشخص می‌شود.

۲) جراحی زیبایی پلک

برخی افراد در اثر کهولت سن دچار افتادگی پلک می‌شوند که با جراحی پلک، پوست و چربی اضافه را برمی‌دارند تا پلک صاف‌تر و تنگ‌تری را ایجاد نمایند. بعضی افراد نیز برای کاهش پف زیر چشم می‌توانند با استفاده از چربی که از ناحیه دیگری برمی‌دارند به ناحیه دیگر تزریق می‌کنند.

۳) لیزر پوست

از اشعه نور برای درمان سلول‌های آسیب‌دیده استفاده می‌کنند.

۴) کاشت مو

بیشتر زنان و مردان دراثر افزایش سن دچار ریزش مو می‌شوند. در اطراف و پشت سر، موهای ضخیم‌تری وجود دارند. جراح موهای ضخیم‌تر آن ناحیه را به ناحیه‌هایی که تاس شده‌اند انتقال می‌دهد. در دنیای امروز این جراحی بسیار ساده‌تر و پیشرفته‌تر شده‌است.

۵) جراحی لیفت گردن

با این جراحی می‌توانید مشکلاتی که در ناحیه گردن وجود دارد را برطرف نمایید.

۶) جراحی لیفت صورت

در این جراحی که برای ازبین بردن چروک‌های عمیق و افتادگی پوست از روش برداشتن پوست اضافی استفاده می‌کنند. در این جراحی امکان عفونت وجود دارد اما نادر است و می‌توانند از روش تزریق بوتاکس و یا لیزردرمانی استفاده کنند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت