نکات مهم خرید لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ ؛ نکات مهمی که باید در خرید لپ تاپ رعایت کنید!

خرید لپ تاپ یکی از مهم‌ترین خریدهای لوازم الکترونیک است که هر فردی در عمر خود انجام می‌دهد. قبل از اقدام برای خرید، باید بدانید که دقیقا کدام مارک لپ تاپ را نیاز دارید و همچنین باید لیست کاملی از مشخصات فنی و ظاهری مورد نیاز خود تهیه کنید. از آنجایی که لپ تاپ یک وسیله جمع و جور و در عین حال بسیار کاربردی است، باید آن را طوری انتخاب کنید که در عین راحتی کارکرد، نیازهای شما را هم بر طرف کند. فرقی نمی‌کند لپ تاپ ایسوز انتخاب کنید و یا لپ تاپ اپل ؛ در هر صورت، باید قبل از خرید هر کدام به یک سری نکات مهم توجه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات کلیدی خرید لپ تاپ آشنا شوید.

اندازه مناسب، نکته‌ای کلیدی در خرید لپ تاپ

خرید لپ تاپ اپل

بنا به هدف خود از خرید لپ تاپ، باید بدانید چه اندازه‌ای برای کار شما مناسب است. برای مثال، اگر کار شما مرتبط با حسابداری و اعداد و ارقام است، بهتر است لپتاپ بزرگی انتخاب کنید که در سمت راست کیبورد، صفحه اعداد داشته باشد.

به طور کلی، اندازه لپ تاپ‌ها بر اساس اندازه صفحه نمایش دسته بندی می‌شود. کوچکترین لپ تاپ ابعاد حدودا 11 اینچی دارد و بزرگترین لپ تاپ‌ها دارای ابعاد حدودا 18 اینچی هستند. به یاد داشته باشید هر چه لپ تاپ بزرگتر باشد، طبیعتا وزن آن نیز افزایش پیدا می‌کند و حمل و نقل آن ممکن است دشوارتر باشد.

پردازنده، عامل موثر بر عملکرد لپ تاپ

نوع پردازنده یا همان CPU از جمله ویژگی‌های بسیاری مهمی است که باید در خرید لپ تاپ در نظر گرفته شود. از جمله لپ تاپ‌هایی که معمولا پردازنده‌های قوی دارند، می‌توان به لپ تاپ ایسوز و لپ تاپ اپل اشاره کرد. البته باید در نظر داشته باشید که نوع پردازنده ارتباط مستقیمی با قیمت لپ تاپ دارد. به طور کلی، پردازنده‌های قوی‌تر توسط گیمرها و گرافیست‌های حرفه‌ای انتخاب می‌شوند و اگر هدف شما از خرید لپ تاپ انجام کارهای روزمره است، نیازی نیست هزینه بالایی برای داشتن پردازنده‌های قوی پرداخت کنید.

بررسی برند لپ تاپ

بعد از در نظر گرفتن تمام ویژگی‌هایی که در نظر دارید، باید بدانید کدام برند لپ تاپ برای شما مناسب‌تر است. بدون شک یک شرکت سازنده خوب که پشتیبانی مناسبی داشته باشد، می‌تواند لپ تاپ بهتری را در اختیار شما قرار بدهد. همانطور که احتمالا می‌دانید، طی سال‌های اخیر، لپ تاپ اپل موفق شده جایگاه اول در رتبه بندی‌ برندهای مختلف لپ تاپ را به خود اختصاص بدهد و پس از آن، لپ تاپ ایسوز و دل رتبه‌های دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

جمع بندی

قبل از خرید لپ تاپ، تمام ویژگی‌های مورد نظر خود را لیست کنید و با داشتن یک فیلتر دقیق، گزینه‌های موجود را بررسی کنید و در نهایت لپ تاپی را انتخاب کنید که نزدیکترین گزینه به ایده‌آل‌ شما است. اگر می‌خواهید با نکات بیشتری درباره خرید لوازم الکترونیکی آشنا شوید، می‌توانید از سایت کمین کمک بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت