خرید آنلاین مسکن

برای خرید مسکن به صورت آنلاین چه اقداماتی لازم است؟

اگر به یاد داشته باشید، در گذشته‌ای نه چندان دور برای خرید مسکن باید به تک تک بنگاه‌های املاک محله یا شهر مورد نظرمان سر می‌زدیم و وقت زیادی را برای بررسی امکانات منزل و تطبیق خانه‌های مختلف با بودجه و انتظارات خود می‌‍‌کردیم. ولی این روزها می‌توانیم با استفاده از کامپیوتر و یا موبایل خود خانه‌هایی که با معیارهایمان تطبیق دارند را بررسی کنیم و فقط طی چند ساعت، چند قدم به خرید مسکن نزدیک‌تر شویم. این روزها با وجود بسترهای امنی مانند وبسایت کمین واسطه‌های خرید مسکن حذف شده‌اند و می‌توان به طور مستقیم با خریدار یا فروشنده در ارتباط بود. در این مطلب قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که رعایت آنها برای خرید مسکن به صورت آنلاین لازم است. در ادامه با ما همراه باشید.

هنگام خرید مسکن اطلاعات آگهی را کامل بررسی کنید

خرید مسکن

معمولا تمام اطلاعات و جزئیات یک خانه در آگهی فروش آن درج می‌شوند. ولی اگر به دنبال خرید مسکن بودید و اطلاعات آگهی مورد نظرتان ناقص بود، خجالت نکشید و از فروشنده درخواست کنید تمام جزئیات مورد نظرتان را در اختیار شما قرار بدهد. اطلاعاتی مانند سن بنا، متراژ دقیق اتاق‌ها، وضعیت نورگیر و چندین عکس از قسمت‌های مختلف خانه می‌توانند در انتخاب دقیق خرید مسکن به شما کمک کنند.

یکی از نکات بسیار مهم به هنگام خرید مسکن ، وضعیت سند خانه مورد نظر شما است. حتما از فروشنده درباره وضعیت سند سوال کنید و مطمئن شوید سند در رهن بانک و یا دارای مشکل خاصی نباشد. اگر خانه مورد نظر شما نوساز است، تاریخ دقیق صدور سند را بپرسید و مطمئن شوید تا قبل از تاریخ اعلام شده نیازی به تقاضا برای وام ندارید.

قرار حضوری بگذارید

اگر تمام ویژگی‌های آگهی مورد نظر با معیارهای شما برای خرید مسکن مطابقت داشت، با فروشنده هماهنگ کنید و روزی را برای بازدید حضوری از خانه تعیین کنید. به هنگام بازدید حضوری باید به نکات زیادی توجه کنید. وضعیت رفت و آمد کوچه و شلوغ نبودن آن، دسترسی خانه به سیستم‌های حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس، دسترسی خانه به اتوبان‌های مهم شهر، وضعیت داخلی خانه مثل تمیز بودن، تعداد کابینت‌ها، وضعیت شیرآلات و کلید و پریزها و… همه از نکات بسیار مهمی هستند که اگر به هنگام بازدید از خانه خوب بررسی نشوند، ممکن است بعدا باعث ایجاد دردسر شوند.

در قرار حضوری سعی کنید درباره همسایه‌ها هم سوال کنید. داشتن همسایه خوب می‌تواند تا حد زیادی آرامش شما در ساختمان را تضمین کند. فراموش نکنید که درباره امنیت محله و شلوغی آن در ساعت‌های مختلف شبانه روز هم تحقیق کنید.

بیش از حد جستجو نکنید

حقیقت این است که جستجوی بیش از حد برای خرید مسکن می‌تواند منجر به سردرگمی شما شود و باعث شود نتوانید در زمان مناسب تصمیم درستی برای خرید خانه بگیرید. سعی کنید اول معیارهای خود را مشخص کنید و سپس طبق آن معیارها به جستجوی خانه بپردازید. خانه‌هایی که بیش از هشتاد درصد با معیارهای شما مطابقت داشته باشند، گزینه‌های بالقوه شما برای خرید هستند. فراموش نکنید که هیچوقت نمی‌توانید خانه‌ای پیدا کنید که صد در صد باب میل شما است.

جمع بندی

برای جستجوی خرید مسکن به صورت آنلاین به سراغ سایت‌هایی بروید که هم معتبر هستند و هم هر روز آگهی‌های متنوعی را منتشر می‌کنند. فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود درباره جستجو برای خرید مسکن به صورت آنلاین را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت