خرید ماشین اقساطی

با مهم‌ترین نکات مربوط به خرید ماشین اقساطی آشنا شوید!

امروزه با توجه به فراوانی و تنوع خودروهای ایرانی و خارجی، نیاز به خرید یا تعویض خودرو بیش از پیش احساس می‌شود و تعداد زیادی از مردم به دنبال خرید یک خودرو خوب و به‌صرفه برای خود هستند. روش‌های متفاوتی برای خرید خودرو وجود دارد. خرید قسطی خودرو، خرید مشارکتی خودرو و خرید نقدی خودرو از روش‌های خرید خودرو هستند.

کسانی که از نقدینگی کافی برای خرید خودرو برخوردار هستند، از روش خرید نقدی خودرو و مزایای آن استفاده می‌کنند. اما ممکن است با توجه به سیر صعودی قیمت خودروها، برخی از افراد قادر به پرداخت هزینه‌های خرید خودرو به صورت یک‌جا نباشند. باید به شما بگوییم نیازی نیست که نگرانی از بابت این موضوع داشته باشید. زیرا شما با خرید ماشین اقساطی ، دیگر نیاز نیست که کل مبلغ خودرو را در یک نوبت پرداخت کنید و فقط کافی است با واریز یک پیش پرداخت، باقی مبلغ آن را در قسط‌های طولانی مدت بپردازید.

در حال حاضر با توجه به نوسانات موجود در بازار خودرو ایران و همچنین تبلیغات هوشمندانه شرکت‌های خودروسازی، اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است دچار مشکلاتی در روند خرید قسطی خودرو شوید. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا، معایب و چگونگی خرید خودرو اقساطی آشنا کنیم؛ تا بتوانید با آگاهی خرید خود را انجام دهید. با ما همراه باشید.

روش‌های خرید ماشین اقساطی

خودرو اقساطی

برای خرید اقساطی خودرو نیز روش‌های متفاوتی وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید با مراجعه به نمایشگاه‌های خودرو این کار را به صورت حضوری انجام دهید. اما روش آسان‌تر برای این کار، مراجعه غیر حضوری به سایت شرکت‌های فروش قسطی خودرو است. در این روش دست شما برای انتخاب خودرو بازتر است و تنوع و خدمات بیشتری در اختیارتان قرار دارد.

در این روش شما کافی است به یکی از این شرکت‌های معتبر مراجعه کنید و خودرو دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس لازم است که نصف مبلغ خودرو را پرداخت کنید و مابقی آن را در اقساط ماهیانه کوتاه یا بلند مدت به حساب شرکت واریز کنید. توجه داشته باشید که تعداد اقساط شما با توجه به پول نقد شما و همچنین زمان دریافت خودرو متغیر است. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که خودرو مورد نظر خود را در سایت‌های نیازمندی قرار دهید. روش‌های خرید خودرو قسطی بر اساس مدت زمان تحویل

روش تحویل فوری: این روش معمولا در زمان‌های خاصی از سال و در مدت زمان کوتاه توسط شرکت‎‌های خودروسازی ارائه می‌شود. در این روش در بازه کمتر از یک ماه خودرو تحویل داده می‌شود.

روش پیش خرید قطعی: مدت زمان تحویل خودرو در این روش ممکن است تا یک سال طول بکشد. اما در این مدت زمان قیمت خودرو ثابت است.

روش پیش خرید عادی: این روش نیز همانند روش پیش خرید قطعی است با این تفاوت که قیمت خودرو در این روش ثابت نیست.

مزایای خرید ماشین به صورت قسطی

  • تنوع بالای محصولات
  • افزایش قدرت خرید خودرو برای افرادی که نقدینگی پایینی دارند
  • کاهش فشار نقدینگی
  • امکان تغییر بندهای قرارداد با شرایط خریدار

باید به این نکته توجه کرد که در روش خرید ماشین قسطی ، قیمت تمام شده خودرو در این روش نسبت به خرید نقدی خیلی بیشتر است. این افزایش قیمت به علت سودی است که بابت قسطی شدن از خریدار دریافت می‌شود.

در این مقاله با چگونگی خرید ماشین اقساطی آشنا شدید. با آگاهی کامل از قوانین و مقررات و رعایت اصول خرید و فروش، می‌توانید خودروی دلخواه خود را خریداری کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت