کشف داروی کرونا

آخرین یافته‌ها درباره درمان کرونا ؛ داروی کرونا هنوز کشف نشده!

با وجود گذشت چند ماه از همه‌گیر شدن کرونا، پزشکان و محققان سراسر دنیا هنوز موفق به کشف درمان این ویروس نشده‌اند. طی چند ماه اخیر، افراد سودجوی زیادی سعی کردند با سوءاستفاده از سادگی و وضعیت بحرانی بعضی افراد، داروهایی را تحت عنوان داروی کرونا به فروش برسانند. هر چند وقت یک بار هم شایعاتی مبنی بر پیدا شدن درمان کرونا با استفاده از طب سنتی و مورادی از این قبیل به گوش می‌رسید. اما چیزی که باید بدانید این است که هنوز واکسن و یا داروی کرونا کشف نشده و تا پیدا شدن درمان این بیماری، لازم است نکات بهداشتی و تعذیه‌ای را رعایت کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با نکاتی که باید در این دوران رعایت کنیم آشنا شوید.

تغذیه مناسب، راهی برای عدم نیاز به داروی کرونا

تغذیه کرونایی مناسب

ویروس کرونا هنوز تا حدود زیادی ناشناخته است و محققان هر روز حقایق جدیدی درباره آن کشف می‌کنند. با این وجود، یکی از توصیه‌هایی که از ابتدای به وجود آمدن این بیماری تا به حال وجود داشته است، توصیه به داشتن یک برنامه تغذیه‌ای مناسب با به اصطلاح تغذیه کرونایی بوده است. از آنجایی که ویروس کرونا باعث می‌شود بدن به شدت ضعیف شود، تغذیه کرونایی به نوعی از تغذیه گفته می‌شود که قدرت و ایمنی بدن را افزایش بدهد.

گنجاندن مواد غذایی مقوی در برنامه غذایی روزانه می‌تواند باعث بالا رفتن ایمنی بدن شما در برابر این ویروس شود و در نتیجه، از ابتلای شما به این بیماری و نیاز به داروی کرونا جلوگیری کند. می‌توانید موادی مانند عسل، سوپ گوشت و مرغ، غلات و حبوبات، سبزیجات تازه و انواع میوه‌ها را در برنامه غذایی خود قرار بدهید تا مطمئن شوید تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم به طور منظم به بدنتان می‌رسد.

رعایت اصول بهداشتی، مهم‌ترین اصل این روزها

اگر برایتان مقدور است، از خانه خارج نشوید و اگر مجبور به خروج از منزل هستید، ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی کننده را فراموش نکنید. استفاده از ماسک یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا است. تعداد زیادی از افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند، می‌گویند که عدم استفاده از ماسک موجب ابتلای آنها و نیاز آنها به داروی کرونا بوده است. دارویی که هنوز کشف نشده و هیچ تاریخ مشخصی برای کشف آن وجود ندارد. پس تمام تلاش خود را بکنید که با رعایت نکات بهداشتی، از ابتلای خود و اطرافیانتان به این ویروس جلوگیری کنید.

جمع بندی

نه داروی کرونا و نه واکسن کرونا هنوز کشف نشده‌اند. با وضعیت نگران‌کننده حاکم بر جامعه، همگی ما در معرض ابتلا به این ویروس هستیم. بنابراین بهتر است با رعایت نکاتی مانند دنبال کردن تغذیه کرونایی و همچنین رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی، از ابتلا به این ویروس جلوگیری کنیم. برای آشنایی با نکاتی درباره بهترین مواد ضدعفونی کننده دست و یا انواع ماسک‌های تنفسی، می‌توانید از سایت کمین کمک بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت