خرید ماشین دست دوم

با نکات مهم در خرید ماشین دست دوم آشنا شوید

خرید ماشین صفر کیلومتر همیشه و برای همه افراد امکان‌پذیر نیست و افراد مختلف بنا به شرایط متفاوت تصمیم به خرید ماشین دست دوم می‌گیرند. در حقیقت خرید خودروی دست دوم در بسیاری شرایط می‌تواند گزینه مناسب‌تری نسبت به خودروی صفر کیلومتر باشد. در صورتی که قصد دارید ماشین دست دومی بخرید که در آینده باعث ایجاد دردسر برای شما نشود، باید قبل از خرید نکات مهمی را در نظر گرفته و بررسی کنید. نکاتی مانند چک کردن وضعیت بدنه و لوازم یدکی ماشین در میان این نکات مهم قرار دارند. اگر به دنبال بستری امن برای معامله آنلاین ماشین دست دوم هستید، وبسایت کمین یکی از مطمئن‌ترین گزینه‌های موجود برای شما است. در این مطلب قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که باید در خرید ماشین دست دوم در نظر گرفته شوند. در ادامه با ما همراه باشید.

خرید ماشین دست دوم و بررسی بدنه ماشین

لوازم یدکی ماشین

یکی از مسائلی که باید هنگام خرید ماشین کارکرده در نظر بگیرید، نکات فنی ماشین است. بررسی آسیب‌های مربوط به بدنه و شاسی ماشین از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چون طبق آمار، حدود 20 درصد از ماشین‌های دست دوم دارای تعویض در قسمت‌ گلگیرها، درب‌ها، سقف و یا کاپوت هستند. اگر مورد تعویض قرار گرفتن این قسمت‌های ماشین برایتان مسئله‌ای ایجاد نمی‌کند، باز هم باید از فابریک بودن یا نبودن آنها مطمئن شوید؛ چرا که فابریک بودن یا نبودن قسمت‌های مختلف ماشین بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند.

نکته دیگری که باید قبل از خرید ماشین دست دوم مورد بررسی قرار بگیرد، وضعیت سالم بودن و میزان رنگ شدگی بدنه ماشین است. اگر خودتان تخصص کافی در بررسی رنگ شدگی قسمت‌های مختلف ماشین مانند درب‌ها، کاپوت و سقف را ندارید، حتما از یک کارشناس برای انجام این بررسی کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که قیمت خودروی رنگ شده از قیمت خودروی بی‌رنگ کمتر است.

بررسی مسائل فنی هنگام خرید ماشین کارکرده

اگر بدانید که آمار نشان می‌دهد حدود 32 درصد خودروهای دست دوم دارای مشکلات فنی هستند، حتما بررسی مسائل فنی به هنگام خرید ماشین دست دوم را جدی می‌گیرید. فرقی نمی‌کند خودتان بخواهید مسائل فنی خودرو را بررسی کنید و یا از یک کارشناس کمک بگیرید؛ در هر صورت باید نکاتی مثل عملکرد سیستم ترمز، سیستم فرمان‌پذیری و تعلیق، چراغ‌ها، راهنما، بوق، آب پاش، صدای موتور، دود اگزوز، رادیاتور، سالم بودن لوازم یدکی ماشین و… را مورد بررسی قرار بدهید.

به هنگام چک کردن ترمزهای ماشین، ترمز را تا آخر بگیرید و اگر متوجه عملکردی ناهماهنگ در ماشین شدید، بدانید که سیستم ترمز ماشین ایراد دارد. باید ترمز دستی ماشین را در سطوح صاف و شیب‌دار رو به بالا و رو به پایین چک کنید و از عملکرد اصولی آن مطمئن شوید.

به هنگام بررسی موتور خودرو به کوچک‌ترین جزئیات هم توجه کنید. وجود علائمی مثل روغن کاری جدید و یا لحیم شدگی، می‌تواند نشان‌دهنده تعمیر و یا دستکاری موتور خودرو باشد.

چک کردن دود اگزوز هم نکته بسیار مهمی است که معمولا افراد آن را نادیده می‌گیرند. در صورتی که این کار باید حتما قبل از خرید ماشین انجام شود. برای چک کردن دود اگزوز، ماشین را روشن کنید و اجازه بدهید 5 دقیقه کار کند. اگر دود اگزوز سیاه بود یعنی کاربراتور خوب کار نمی‌کند و اگر دود آن آبی بود، یعنی کاربراتور مشکل جدی دارد و باید تعمیر شود.

جمع بندی

با رعایت نکاتی که گفته شد و یک سری نکات دیگر که در آینده در اختیار شما قرار می‌دهیم، می‌توانید تجربه لذت‌بخشی از خرید ماشین کارکرده داشته باشید. اگر می‌خواهید علاوه بر ماشین، می توانید لوازم یدکی ماشین را هم به صورت آنلاین تهیه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت