طبیعت گردی چیست

طبیعت‌گردی چیست و بهترین مقصدهای گردشگری طبیعت در ایران کدامند؟

طبیعتگردی یکی از عبارت‌هایی است که طی سالهای اخیر، در صنعت گردشگری پررنگ شده است. طبیعت‌گردی یا گردشگری طبیعت به گشت و گذار در دل طبیعت اشاره دارد و انواع مختلف آن شامل گردشگری اقلیمی، ساحلی، کوهستان و برف، جنگل، کویر و بیابان، چشمه‌های آب معدنی و آب گرم و… می‌شود. انتخاب هر کدام از این انواع گردشگری در طبیعت، به سلیقه شما برمی‌گردد و اینکه با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارید، می‌خواهید چه نوع سفری در پیش رو داشته باشید.

به یاد داشته باشید که انواع مختلف طبیعت‌گردی ، دارای درجه‌های مختلف سختی است و اگر در امر گردشگری تازه‌کار هستید، نباید کار خود را با کوهنوردی‌های سنگین شروع کنید! علاوه بر این، گشت و گذار در طبیعت نیاز به تجهیزات خاصی هم دارد و سفر بدون آنها، ممکن است کار شما را تا حد زیادی سخت کند.

در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از مقصدهای گردشگری معروف بپردازیم که استقبال از آنها توسط مردم طی سالهای اخیر، باعث رشد چشمگیر صنعت گردشگری کشورمان شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

روستای نوا و دشت آزو، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری

گردشگری در طبیعت

اگر به دشت‌های سرسبز و مرتفع، اسب‌های وحشی، گونه‌های گیاهی کم‌نظیر و چشم‌اندازی شگفت‌انگیز از کوه دماوند علاقه دارید، دشت آزو می‌تواند یک مقصد طبیعتگردی ایده‌آل برای شما باشد. دشت آزو در فاصله ۴۵ دقیقه‌ای روستای نوا، از توابع شهر آمل است. از تهران تا روستای نوا حدودا ۲ ساعت و نیم راه است و بعد از اینکه به این روستا رسیدید، باید حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت پیاده در حاشیه رودخانه به سمت بالا بروید تا به دشت شگفت‌انگیز آزو برسید. در این دشت می‌توانید علاوه بر لذت بردن از طبیعت بکر، از سوژه‌های جذابی مانند قله دماوند عکاسی کنید.

آبشار هفت چشمه، یک مقصد طبیعت‌گردی شگفت‌انگیز در تابستان

آبشار هفت چشمه یکی از مقاصد گردشگری نزدیک تهران است که به دلیل فاصله کم، می‌توانید صبح تا عصر را در آن سپری کنید و شب را به منزل بازگردید. این آبشار یکی از آبشارهای استان البزر است که کیلومتر ۱۷ جاده کرج – چالوس واقع شده و در مدت زمانی حدودا یک ساعته، می‌توانید از تهران به آن برسید. ارتفاع این آبشار زیبا حدودا ۹۰ متر و برای دسترسی به آن، باید از میان چندین صخره عبور کنید و همین مسیر نسبتا سخت دسترسی، دیدن آبشار هفت چشمه را بسیار جذاب می‌کند. فراموش نکنید که برای رفتن به این آبشار، از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

روستای فیلبند، جایی برای قدم زدن روی ابرها

روستای فیلبند از توابع شهر بابل است و موقعیت آن به گونه‌ای است که می‌توانید ابرها را زیر پای خود ببینید. جذابیت این روستا به گونه‌ای است که در فصل‌های بهار و پاییز، گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند و به تنهایی موفق شده صنعت گردشگری آن ناحیه را به خوبی بهبود بدهد. اگر قصد سفر به فیلبند را دارید، حتی در تابستان هم لباس گرم را فراموش نکنید. چرا که شبهای فیلبند بسیار سرد است و گاهی روزها هم نیاز به لباس گرم خواهید داشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت