بهترین روش‌های ضدعفونی کردن

بهترین مواد ضدعفونی کننده میوه و سبزیجات کدام مواد هستند؟

با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، یکی از توصیه‌های متخصص‌ها استفاده از میوه‌ها و سبزیجات برای تقویت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه جلوگیری از ابتلا به این ویروس بود. این توصیه در کنار نیاز شدید به ضدعفونی کردن مواد مصرفی و محیط زندگی، ضرورت ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات را افزایش داد. اما آیا می‌دانید بهترین مواد ضدعفونی کننده میوه‌ها و سبزیجات چه موادی هستند؟ برای ضدعفونی کردن میوه و سبزی باید از قواعد خاصی پیروی کنید و از موادی استفاده کنید که به بافت سبزیجات آسیب نرسانند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با روش‌های موثر ضدعفونی کردن میوه‌ها وسبزیجات آشنا کنیم.

بهترین روش‌های ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات

 مواد ضدعفونی کننده

برای ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات روش‌های متعددی وجود دارد؛ ولی همه آن‌ها لزوما موثر نیستند. استفاده از بهترین مواد ضدعفونی کننده برای انجام این کار از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین روش‌ها برای ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات به این شرح هستند:

روش اول: استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده موجود در داروخانه‌ها و مراکز معتبر و یا استفاده از مایع ظرفشویی. در این روش باید محلول ضدعفونی کننده و یا مایع ظرفشویی را با مقدار معینی آب ترکیب کنید. به این صورت که به ازای هر یک لیتر آب، دو الی چهار قطره مایع ظرفشویی و یا ماده ضدعفونی کننده استفاده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از بهترین مواد ضدعفونی کننده در این روش بسیار مهم است. پس از انجام این کار، باید میوه‌ها را به مدت پنج دقیقه و سبزی‌ها را به مدت سه دقیقه در این محلول قرار بدهید و سپس برای از بین بردن اثر شیمیایی مواد مورد استفاده، میوه‌ها و سبزیجات را خوب آبکشی کنید. می‌توانید با فرچه یا اسکاچ مخصوص، سطح میوه‌ها را تمیز کنید که اثری از آلودگی بر روی آن‌ها باقی نماند.

روش دوم: استفاده از جوش شیرین یا بی کربنات سدیم. در این روش باید یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لیتر آب حل کنید و سپس دو الی چهار قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و مطمئن شوید که مواد کاملا در آب حل شده‌اند. سپس میوه‌ها را به مدت پنج دقیقه و سبزی‌ها را به مدت سه دقیقه داخل محلول قرار داده و درنهایت آن‌ها را به خوبی آبکشی کنید.

روش سوم: استفاده از آب گرم به همراه مایع ظرفشویی برای میوه‌ها. در این روش باید ظرف مورد نظر خود را با آب ۵۰ الی ۶۰ درجه پر کنید و دو الی چهار قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. سپس میوه‌ها را به مدت ۴۵ ثانیه تا یک دقیقه در آب غوطه‌ور کنید، آن‌ها را خارج کرده و خوب آبکشی کنید. به یاد داشته باشید که مدت قرارگیری میوه‌ها در آب نباید بیشتر از زمان گفته شده باشد؛ چرا که ممکن است موجب کاهش ماندگاری میوه‌ها شود. می‌توان گفت این محلول یکی از بهترین مواد ضدعفونی کننده برای میوه‌ها به حساب می‌آید.

حرف آخر

استفاده از بهترین مواد ضدعفونی کننده برای شستشوی میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که هیچ اثری از ویروس کرونا روی میوه و سبزیجات شما نیست. استفاده از میوه و سبزیجات تاثیر زیادی روی بهبود سیستم ایمنی بدن شما و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا می‌گذارد. پس استفاده از میوه‌ها و سبزیجات را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت