خانه ایده‌آل

نکاتی که به هنگام بازدید از خانه و قبل از خرید مسکن باید در نظر بگیرید!

خرید مسکن یکی از مهم‌ترین اتفاق‌های زندگی هر فرد است و معمولا هرکسی اقدام به خرید خانه می‌کند، چند ماه با مراحل این اتفاق دلچسب سر و کله می‌زند. وقتی در حال جستجو برای پیدا کردن خانه ایده‌آل خود هستید، باید اولویت‌های خود را مشخص کنید و بر اساس آنها به دنبال خانه بگردید.

اما در این میان یک سری نکته وجود دارد که باید به هنگام بازدید از هر خانه‌ای بررسی شوند تا خرید مسکن شما به یک خرید دلچسب و دلخواه تبدیل شود. اما در اینجا می‌خواهیم به بیان نکاتی بپردازیم که هنگام بازدید از خانه، باید به آنها توجه کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

بازدید از خانه و محله؛ مهم‌ترین مرحله خرید مسکن

مهم‌ترین نکات در خرید مسکن

شاید با دیدن عکس‌های خانه مورد نظرتان پیش خود فکر کنید این همان خانه رویاهایتان است و تصمیم بگیرید بلافاصله آن را معامله کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم دست نگه دارید؛ چرا که خرید مسکن به هیچ عنوان نباید با عجله انجام شود و حتما باید پیش از خرید، خانه مورد نظر را حضوری و به طور کامل بررسی از جهاتی که در ادامه می‌گوییم بررسی کنید:

۱. کوچه یکی از عواملی است که می‌تواند نقش مهمی در آسایش شما ایفا کند و در ضمن، ارزش خانه شما را هم بالا ببرد. سعی کنید تا جای ممکن از خرید خانه‌هایی که در کوچه‌های باریک و بن‌بست هستند دوری کنید. اگر در کوچه شما رستوران، درمانگاه و یا ساختمان پزشکان وجود داشته باشد، باید خود را برای یک کوچه پر رفت و آمد و در نتیجه پر سر و صدا آماده کنید.

۲. نکته دیگری که باید به هنگام خرید مسکن در نظر بگیرید، وضعیت امکانات رفاهی و دسترسی خانه مورد نظر است. وجود امکاناتی مثل ایستگاه مترو، ایستگاه تاکسی، سوپر مارکت، درمانگاه و میوه فروشی و همچنین دسترسی به اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی، می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که امکانات اولیه در نزدیکی محل زندگی شما فراهم است.

۳. بعد از اینکه مطمئن شدید کوچه و محله خانه مورد نظرتان با ایده‌آل‌های شما همخوانی دارد، نوبت به بررسی وضعیت کلی ساختمان می‌رسد. فراموش نکنید که حتما عرض ورودی ساختمان را چک کنید و مطمئن شوید وسایلی مثل یخچال ساید بای ساید، کتابخانه، مبلمان و دیگر وسایل عریض از آن عبور می‌کنند. سپس عرض راه‌پله‌ها را بررسی کنید و ببینید که وسایل شما از راه‌پله‌ها رد می‌شوند یا نه. سپس وضعیت پارکینگ خود را چک کنید. یک پارکینگ خوب پارکینیگی است که مزاحم دیگر خودروها و همچنین انباری هیچ واحدی نباشد.

سپس وضعیت حریم خصوصی واحد مورد نظرتان را بررسی کنید. حریم خصوصی نقش بسیار مهمی در خرید مسکن ایفا می‌کند و مطمئن باشید، اگر حریم خصوصی شما به خوبی رعایت نشود، آسایش شما در آن خانه به مخاطره می‌افتد. چک کنید و مطمئن شوید که درب واحد مورد نظر شما رو به روی هیچ واحد دیگری باز نشود و به یاد داشته باشید، اگر خانه شما در طبقه اول و کنار آسانسور باشد، باید رفت و آمد کل اعضای ساختمان و مهمان‌های آنها را تحمل کنید!

جمع بندی

با بررسی کردن نکات گفته شده، می‌توانید خرید مسکن خود را با اطمینان انجام دهید و با آسایش به خانه‌ای بروید که همیشه آرزوی خریدن آن را داشته‌اید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت