لباس چرم مصنوعی و چرم طبیعی

آیا می‌توان در تابستان لباس چرمی پوشید؟ چرم مصنوعی گزینه بهتری است یا چرم طبیعی؟!

اکثر ما لباس چرمی را گزینه‌ای مناسب برای لباس‌های زمستانی می‌دانیم. این باور تا حد زیادی درست است ولی کاملا درست نیست! جالب است بدانید مدل‌های مختلفی از لباس‌های چرم مصنوعی و طبیعی وجود دارد که می‌توان از آنها برای یک ست زیبای تابستانی استفاده کرد. البته به طور کلی استفاده از لباس چرم تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد و عده زیادی حتی در زمستان هم تمایل به استفاده از پوشاک چرمی ندارند. اما اگر در میان آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند از منسوجات چرمی در لباس‌های خود استفاده کنند، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین شکل استفاده از چرم در فصول مختلف را بررسی کنیم.

استفاده درست از لباس چرمی در فصل‌های مختلف سال

انواع لباس چرمی

از آنجایی که لباس‌های چرمی گرما را در خود حفظ می‌کنند، گزینه مناسبی برای استفاده در پاییز و زمستان هستند. کاپشن‌ها، پالتوها، شلوارها و دامن‌های چرمی می‌توانند علاوه بر ایجاد ظاهری شیک و مدرن برای شما، در داشتن لباسی گرم نیز به شما کمک کنند. بدیهی است که استفاده از لباس‌های چرم طبیعی بهتر از لباس‌هایی است که در آنها چرم مصنوعی به کار برده شده است. چرا که در چرم مصنوعی الیاف دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شوند لباس شما به اندازه کافی گرم نباشد و کیفیت قابل قبولی هم نداشته باشد.

اما در فصل بهار و تابستان، پوشیدن لباس‌های چرمی ممکن است شما را کلافه کند. اما این به آن معنی نیست که شما نمی‌توانید از لوازم چرمی هم استفاده کنید. برای مثال، استفاده از یک کمربند چرمی روی شلوارهای خنک تابستانی، می‌تواند جلوه زیبایی به ظاهر شما بدهد. استفاده از دستبندهای چرمی هم گزینه مناسبی برای افرادی است که به زیورآلات علاقه دارند. علاوه بر این، می‌توانید از یک ست کیف و کفش چرمی برای زیباتر کردن ست تابستانی خود استفاده کنید. کیف و کفش‌های چرم طبیعی و چرم مصنوعی دارای رنگ‌بندی‌های متعددی هستند که می‌توانید آنها را با لباس‌های بهاری و تابستانی خود ست کنید.

چرم طبیعی و چرم مصنوعی را چطور تشخیص بدهیم؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، کیفیت و دوام چرم طبیعی بیشتر از چرم مصنوعی است. اگر پوسته پوسته شدن لباس یا کیف و کفش چرم بعد از مدتی کوتاه برایتان اهمیتی ندارد و تنوع‌طلب هستید، می‌توانید از لوازمی که چرم مصنوعی دارند استفاده کنید. اما اگر در میان افرادی هستید که عادت دارند یک لباس چرمی را به مدت چند سال استفاده کنند، باید سراغ چرم طبیعی بروید. اما چطور می‌توان این دو را از هم تشخیص داد؟

محصولاتی که از چرم طبیعی ساخته شده‌اند، معمولا دارای بوی تندی هستند که شباهت زیادی به بوی بدن حیوانات دارد. این محصولات همچنین رویه ناهمسان و غیریکنواختی دارند؛ در حالی که محصولات چرم مصنوعی، رویه کاملا صافی دارند. اگر قسمت پشتی محصولات چرم طبیعی را ببینید، با سطحی پرزدار مواجه می‌شوید؛ در حالی که پشت محصولات چرم مصنوعی، معمولا پلاستیکی است و به راحتی قابل تشخیص است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت