انتخاب لباس مجلسی

چگونه لباس مجلسی دلخواه خود را انتخاب کنیم؟

خرید لباس مجلسی برای بسیاری از خانم‌ها یک چالش اساسی است. انتخاب لباسی که هم زیبا و به‌صرفه باشد و هم مناسب مراسم یا مهمانی مورد نظر باشد، کار سخت و دشواری است. در نظر گرفتن فاکتورهایی مثل رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم، فرم بدن و… برای انتخاب یک لباس مناسب، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای خرید یک لباس زنانه مجلسی، یک سری اصولی وجود دارد که شما می‌توانید با اولیت‌بندی و در نظر گرفتن ویژگی‌های لباس مورد نظرتان، در زمان تصمیم‌گیری بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه این متن، به بررسی برخی از این فاکتورها و نحوه انتخاب یک لباس مناسب پرداخته‌ایم.

رنگ لباس؛ مهم‌ترین ویژگی در انتخاب یک لباس

لباس زنانه

همان طور که می‌دانید توجه به ویژگی‌های ظاهری هر فرد، در انتخاب رنگ لباس مجلسی ، بسیار مهم و تاثیرگذار است. به شما توصیه می‌کنیم که توجه به نکات زیر را حتما در انتخاب رنگ لباس خود در نظر بگیرید.

  • بهتر است رنگ لباس زنانه مجلسی، برخلاف رنگ پوست شما باشد. برای مثال خانم‌هایی که رنگ پوست آن‌ها روشن است، بهتر است از لباس‌های با رنگ تیره استفاده کنند.
  • در انتخاب رنگ لباس، رنگ موی شما نیز مهم است. اگر موهای شما مشکی یا تیره است، لباس‌های قهوه‌ای، خاکستری و سورمه‌ای روشن را انتخاب کنید. اما اگر موهای بلوند یا روشن دارید، رنگ‌های آبی یا ارغوانی انتخاب مناسبی برای شما است. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که از رنگ‌های فانتزی برای رنگ موی خود استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ لباس را نیز با همان رنگ موی‌تان ست کنید.
  • فرم و استایل بدن شما، از مهم‌ترین عوامل در انتخاب یک لباس مناسب است. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر هیکل درشتی دارید، ترجیحا از لباس‌ زنانه با رنگ تیره استفاده کنید. رنگ‌های مشکی، بنفش، زرشکی، سبز تیره و… از رنگ‌هایی است که فرم واقعی بدن شما را پنهان می‌کند. اگر اندام شما نامتوازن است، از لباس‌های دو رنگ استفاده کنید.

چه لباسی بپوشیم که قد بلند و لاغر به نظر برسیم؟

برای این کار ترفندهای زیادی وجود دارد. اولین نکته این است که هرگز سراغ لباس‌های خیلی تنگ نروید. سعی کنید لباسی که انتخاب می‌کنید، نه زیاد تنگ باشد و نه گشاد. اگر لباس مجلسی کاملا اندازه شما باشد، شما را بسیار لاغرتر از آن چیزی که هستید نشان می‌دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم، اگر مهمانی غیررسمی‌تری دارید، از لباس‌های گشاد و کلوش استفاده کنید. این لباس‌ها، یک لباس تابستانی و مناسب برای این جور مراسم‌ها است. قدم بعدی در انتخاب لباس، طرح پارچه است. لباس‌هایی که طرح‌های بزرگ دارند، شما را چاق نشان می‌دهند. سعی کنید از لباس‌هایی که پارچه ساده دارند یا این‌که الگوهای آن‌ها به صورت عمودی است، استفاده کنید. این لباس‌ها به طور ناخودآگاه شما را لاغرتر و قدبلندتر نشان می‌دهند. لباس‌های یقه هفت نیز از دیگر لباس‌هایی است که شما را باریک و بلند جلوه می‌دهد. خرید یک لباس مجلسی یقه هفت که خط‌های عمودی دارد، یک انتخاب مناسب برای خانوم‌های قد کوتاه است. توجه داشته باشید که علاوه بر این‌ها، استفاده از یک جفت کفش پاشنه بلند مناسب، که با لباس شما نیز همخوانی داشته باشد، بسیار زیبا و موثر است.

توجه داشته باشید که در انتخاب یک لباس مجلسی مناسب، باید تمام جزئیات را در نظر بگیرید تا بتوانید لباس دلخواه خود را خریداری کنید. از شما می‌خواهیم که اگر تجربه یا نظری در این زمینه دارید، آن را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت