خودرو اقساطی

با روش‌های مختلف خرید ماشین اقساطی آشنا شوید!

امروزه با گسترش تنوع مدل‌های خودروهای داخلی و خارجی، تقاضای مردم نیز برای خرید یا تعویض خودرو بالا رفته است. یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید خودرو، قیمت آن است. اما خبر بد این است که قیمت این خودروها نیز روز به روز به طور فزاینده‌ای افزایش می‌یابد. روش‌های متفاوتی برای خرید خودرو وجود دارد.

برای مثال کسانی که قدرت خرید خودرو به صورت نقدی دارند، از روش خرید خودرو به صورت نقدی استفاده می‌کنند. اما برخی از افراد ممکن است نقدینگی کافی برای خرید خودرو دلخواه خود را در اختیار نداشته باشند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، باید بگوییم که لازم نیست نگران این موضوع باشید. زیرا روش‌های مختلفی برای خرید ماشین اقساطی وجود دارد که می‌توانید از ‌آنها استفاده کنید. خرید قسطی خودرو از مراکزی مثل تولیدکنندگان خودرو، بانک‌ها، موسسات اعتباری و شرکت‌های لیزینگی به صورت آنی امکان‌پذیر است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های خرید خودرو به صورت قسطی آشنا کنیم. با ما همراه باشید. 

خرید ماشین اقساطی به چه صورت است؟

ماشین قسطی

شما می‌توانید با توجه به بودجه خود و همچنین شرایط قسطی شدن خودرو مورد نظرتان، از یکی از روش‌های خرید خودرو اقساطی استفاده کنید. با خرید خودرو به صورت قسطی فقط لازم است بخشی از مبلغ خودرو را به صورت  نقدی پرداخت کنید و بقیه پول آن را در اقساط یک ماهه تا یک ساله پرداخت کنید. خوب است بدانید که در بیشتر شرکت‌هایی که فروش قسطی خودرو دارند، تا زمان تسویه کامل، سند خودرو به اسم خریدار زده نمی‌شود. یکی از معایب خرید خودرو اقساطی این است که در این روش قیمت خودرو نسبت به خرید نقدی تا حدودی بیشتر است. این اختلاف قیمت به دلیل سودی است که به علت قسطی شدن خودرو از خریدار دریافت می‌شود. 

روش‌های خرید ماشین اقساطی

روش تحویل فوری: این روش معمولا توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی و در زمان‌های خاصی از سال به صورت جشنواره‌های کوتاه مدت برگزار می‌شود. در این روش شما باید ابتدا اقدام به ثبت نام برای خودرو مورد نظر خود کنید. سپس حدود ۹۰ درصد وجه خودرو را به صورت نقدی پرداخت کنید تا خودرو در بازه زمانی کمتر از یک ماه به دست شما برسد. از مزایای این روش خرید خودرو، می‌توان به امکان انصراف و همچنین ثابت ماندن قیمت خودرو از زمان ثبت نام تا تحویل اشاره کرد.

روش پیش خرید قطعی: در این روش شما باید در ابتدا حدود نیمی از وجه خودرو را به صورت نقدی پرداخت کنید. در روش پیش خرید قطعی نیز قیمت خودرو ثابت است اما ممکن است تحویل خودرو تا حداکثر یک سال طول بکشد.

خرید خودرو از شرکت‌های لیزینگی: این شرکت‌ها در واقع رابط بین شرکت‌های خودروسازی و خریداران خودرو هستند. روش کار آن‌ها به این صورت است که خودروها را به صورت نقدی از شرکت‌ها خریداری می‌کنند و به صورت اقساطی به خریداران می‌فروشند. توجه داشته باشید که در این روش قیمت نهایی ماشین قسطی خیلی بیشتر از قیمت نهایی خرید خودرو به صورت نقدی است. به طوری که در اقساط بلند مدت ممکن است تا ۲.۵ برابر وجه اصلی خودرو، افزایش قیمت داشته باشد.

در این مقاله با چگونگی خرید ماشین اقساطی آشنا شدید. در بازار امروزه باید حواستان به نوسانات قیمت‌ها و همچنین تبلیغات اغراق آمیز شرکت‌ها باشد و به راحتی به آن‌ها اعتماد نکنید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت