فک ماشین

خرید ماشین و نکات مهم آن؛ چقدر با تعویض پلاک آشنایی دارید؟

خرید ماشین یکی از کارهای نسبتا پیچیده‌ای است که انجام دادن آن در یک مرحله خلاصه نمی‌شود. بعد از اینکه ماشین دلخواه خود را پیدا کردید، به طور اصولی آن را کارشناسی کردید و نکات حقوقی مربوط به خرید و فروش ماشین را در نظر گرفتید، باید برای تعویض پلاک اقدام کنید و درنهایت به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنید تا ماشین را به نام خود بزنید. در این مطلب قصد داریم شما را با مراحل مختلف تعویض پلاک ماشین آشنا کنیم. ولی قبل از آن، اگر می‌خواهید با نکات بیشتری درباره خرید ماشین و یا خرید لوازم یدکی ماشین آشنا شوید، می‌توانید از وبسایت کمین کمک بگیرید. برای آشنایی با مراحل تعویض پلاک ماشین، در ادامه با ما همراه باشید.

1.مراجعه به مراکز تعویض پلاک؛ چیزی تا خرید ماشین به طور رسمی باقی نمانده!

تعویض پلاک

با جستجو در اینترنت می‌توانید لیست مراکز معتبر تعویض پلاک را پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم صبح زود به مرکز انتخابی خود مراجعه کنید؛ چرا که عده زیاد دیگری هم مثل شما در حال طی کردن مراحل خرید ماشین هستند و گاهی اوقات، صف مراکز تعویض پلاک به قدری طولانی می‌شود که ممکن است طی یک روز نوبت به بعضی افراد نرسد و مجبور شوند در روزهای آینده دوباره اقدام کنند!

2.تحویل مدارک لازم به متصدی

زمانی که نوبت شما را اعلام کنند، باید به ساختمان اداری مرکز مراجعه کنید و مدارک را به متصدی مربوط به این کار تحویل بدهید. مواردی مانند مدارک شناسایی، قولنامه معتبر هولوگرام دار و قبوض منزل از مواردی هستند که باید در این مرحله به همراه داشته باشید. مدارک کامل برای تعویض پلاک را می‌توانید در اینجا ببینید. حتما مدارک کامل به همراه داشته باشید تا فرآیند خرید ماشین شما با تاخیر مواجه نشود.

3.فک پلاک ماشین

در این مرحله فک پلاک ماشین یا همان کندن پلاک قبلی ماشین و تحویل آن به انبار انجام می‌شود. اگر به اتفاق صاحب قبلی ماشین به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرده باشید، باید همراه یکدیگر مراحل انتقال برگه سبز را انجام بدهید و در صورتی که از فروشنده وکالت دارید، می‌توانید به تنهایی این کار را انجام بدهید.

4. بازرسی ماشین

در این مرحله باید ماشین خود را به کارشناس مشخص شده در مرکز نشان بدهید تا او همخوانی شماره شاسی ماشین با شماره درج شده در قرارداد را چک کند.

5.دریافت پلاک جدید ماشین

حالا چندین قدم به خرید ماشین نزدیک شده‌اید. بعد از تحویل پلاک قبلی به انبار، ساعت تحویل پلاک جدید به شما اعلام می‌شود. اگر در حال خرید ماشین صفر باشید و یا قبلا ماشینی به نام خود نداشته باشید، انجام شدن این مرحله زمان کمتری به خود اختصاص می‌دهد. ولی اگر قبلا پلاکی به نام خود داشته باشید، بیش از یک ساعت برای عبور از این مرحله معطل خواهید شد.

6.نصب پلاک

بعد از تحویل گرفتن پلاک جدید، باید به قسمت نصب پلاک بروید و درنهایت، برگه ورود به پارکینگ را به متصدی نشان بدهید و از مرکز تعویض پلاک خارج شوید. فراموش نکنید نیازی نیست هیچ پولی به متصدی این قسمت پرداخت کنید.

جمع بندی

تعویض پلاک یکی از آخرین مراحل خرید ماشین است که معمولا یک نصف روز را به خود اختصاص می‌دهد. سعی کنید کار تعویض پلاک را در روزهای ابتدایی هفته که مراکز تعویض پلاک خلوت‌تر هستند انجام بدهید. برای آشنایی بیشتر با نکات مربوط به خرید ماشین و خرید لوازم یدکی ماشین ، می‌توانید به سایت کمین مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت